29 دسامبر 2020
دسامبر 29, 2020

لیفت صورت

0 Comment

لیفت صورت

منظور از لیفت صورت ، بهبود و اصلاح شل شدگی و رفع چین و چروک های پوستی می باشد ؛ افرادی که قصد انجام لیفتینگ صورت را دارند باید به این نکته توجه نمایند که این روش از جوانسازی پوست نیز همانند سایر روش های جوانسازی پوست ، حداکثر زیبایی را برای افراد به ارمغان می آورد و افراد نباید از آن انتظار معجزه داشته باشند. ( جوانسازی پوست در تهران )

پوست ، یکی از مهم ترین اعضا صورت بوده که تاثیر به سزایی در جوانی و شادابی و چهره دارد ؛ بنابراین کمی اهمیت دادن به آن می تواند تاثیر به سزایی در چهره افراد بگذارد.

روش های متفاوتی جهت لیفتینگ صورت ، وجود دارد که از بهترین و شایع ترین

آن ها می توانیم به لیفت صورت با نخ ، لیفت صورت با چربی و لیفت صورت با ژل اشاره کنیم.

لیفت با نخ
به منظور انجام لیفت با نخ ، نیاز به بیهوشی عمومی نبوده و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد ؛ در این روش حفره هایی بر روی نواحی مورد نظر ایجاد شده و از طریق آن ها نخ های مخصوص وارد بافت زیرین شده و پوست را به سمت بالا می کشد.

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این روش از لیفتینگ صورت ، عدم نیاز به برش و بخیه بر روی سطح خارجی پوست افراد می باشد ؛ از دیگر مزایای لیفت با نخ ، می توانیم به مواردی همچون عدم نیاز به بیهوشی ، عدم نیاز به استراحت طولانی مدت ، قابل مشاهده بودن نتایج بلافاصله پس از انجام و غیره اشاره کنیم.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ
این روش به دلیل ایمن و غیر تهاجمی بودن برای تمامی افرادی که نشانه های پیری در آن ها بروز کرده است مناسب می باشد با این حال بهترین سن برای انجام این روش را می توان بازه سنی 30 تا 50 سال که علائم پیری از جمله چین و چروک بر روی سطح پوست صورت و گردن ایجاد می شود معرفی کرد.

همچنین افراد سالمندی که خواستار برطرف شدن شلی و افتادگی پوست و رفع علائم پیرپوستی هستند نیز به جای انجام جراحی های سنگین می توانند اقدام به انجام این روش جوانسازی نمایند.

از دیگر کاندیداهای مناسب این روش می توان به افرادی اشاره کرد که پیش تر جراحی ایفتینگ انجام داده، به نتایج رضایت بخش دست نیافته یا تاثیر جراحی با گذشت زمان در آن ها از بین رفته است.

اقدامات قبل از لیفت صورت
با انجام و رعایت نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است می توان رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده را تا حد بسیار زیادی تضمین کرد:

با پرس و جو از آشنایان، تحقیق در گوگل و شبکه های اجتماعی پزشکی مجرب و مطمئن که کاملاً بر تکنیک های انجام این روش اشراف دارد را انتخاب کنید.
تمام انتظارات معقول و منطقی که از نتیجه انجام این روش دارید را به طور شفاف با پزشک تان در میان بگذارید.
به مدت یک هفته رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. مصرف ویتامین C به روند بهبودتان کمک بسیار زیادی می کند.
ابتلا به برخی بیماری ها انجام این روش را با محدودیت مواجه می کند از این رو در صورت ابتلا به بیماری های مزمن یا مصرف داروهای خاص حتماً پزشک تان را از این موضوع مطلع کنید.
به مدت 1 هفته قبل از انجام این روش از مصرف داروهایی همچون آسپرین و پروفن که موجب رقیق شدن یا به بیان دیگر کاهش غلظت خون می شوند و احتمال خونریزی را افزایش می دهند خودداری کنید.
قطع مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و دخانیات به مدت 7 روز قبل از انجام این روش ضرورت دارد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت
در ذیل به اختصار به تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از این روش جوانسازی اشاره کرده ایم، در صورت تمایل برای آگاهی از این روش می توانید به مقاله مراقبت های بعد از لیفت با نخ مراجعه کنید.

در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و بر روی پوست خود ضدآفتاب بزنید.
ناحیه تحت درمان را ماساژ نداده و تحت فشار قرار ندهید.
در صورت احساس درد فقط مسکن هایی که پزشک برای تان مجاز دانسته است را مصرف کنید و غیره.
هزینه لیفت صورت
هزینه لیفتینگ صورت ، با توجه به پارامترهای بسیار گوناگونی متغیر است ؛ از این رو به افرادی که تصمیم به انجام لیفتینگ صورت گرفته و قصد اطلاع از هزینه آن را دارند ، توصیه می شود به پزشک مراجعه نمایند ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز و تعیین روش لیفتینگ صورت ، هزینه آن مشخص می گردد.