07 مارس 2021
مارس 7, 2021

درمان ترک های پوستی

0 Comment

درمان ترک های پوستی

درمان ترک های پوستی : ترک های پوستی که در اصطلاح به آن ها استریا گفته می شود خطوطی هستند که به طور معمول در اثر عواملی همچون بارداری، افزایش قابل توجه و سریع وزن یا سایز به خصوص در دوران بلوغ، شروع روند چاقی یا استفاده از استروئید در بدن ایجاد می گردند. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

این تغییرات ناگهانی موجب ایجاد ترک های پوستی به خصوص در نواحی آسیب پذیرتر بدن همچون باسن، مفصل ران، سینه و شکم می شود.

با وجود اینکه از بین بردن ترک های پوستی بسیار سخت و دشوار است اما روش های غیرجراحی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم به درمان آن ها کمک شایانی نموده و بسیار تاثیرگذار می باشند.

درمان ترک های پوستی

درمان های خانگی ترک هاي پوستی
استفاده از آلوئه ورا، کره کاکائو، خیار و آبلیمو، روغن بادام و نارگیل، ماسک زردآلو و روغن، روغن کرچک و همچنین استفاده از ماسک تغذیه کننده پوست در بهبود این ترک های پوستی نقش دارند. اما موجب درمان صد در صد آن ها نشده و روند تاثیرگذاری آن ها به قدری کند است که از حوصله افراد خارج بوده و افراد معمولاً به دنبال راه های سریع تری برای از بین بردن این ترک های ناراحت کننده هستند.

درمان تخصصی ترک های پوستی
روش های ذیل که برای انجام آن ها لازم است تا افراد به یک مطب زیبایی خوب در اصفهان یا شهر محل سکونت خود مراجعه نمایند تاثیر بسزایی در درمان این ترک ها و خطوط استریا داشته و نتایج آن ها در بازه زمانی بسیار کوتاه تری قابل مشاهده هستند.

درمان با میکرودرم ابریژن
درمان با کرم های موضعی
درمان با استفاده از لیزر
درمان با استفاده از کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که به معنی تزریق گازکربنیک به زیر پوست می باشد. این روش تاثیر زیادی در ترمیم پوست های شل و افتاده داشته و همچنین در صاف کردن ترک هاي پوستی نیز بسیار موثر می باشد. در واقع می توان این روش را به عنوان موثرترین روش درمـان ترک هـاي پوستي و استریا معرفی نمود.

تا به امروز عارضه خاصی از انجام این روش گزارش نشده و دارای تاییدیه از FDA می باشد. تنها مقداری سوزش و درد به دنبال استفاده از این روش در محل مورد نظر بروز خواهد کرد که گذرا بوده و بلافاصله رفع خواهد شد.

تعداد جلسات لازم برای درمـان ترک هـاي پوستي با کربوکسی تراپی به موارد بسیاری همچون عمق خطوط استریا و وسعت ناحیه تحت درمان بستگی دارد.