29 دسامبر 2020
دسامبر 29, 2020

جراح بینی

0 Comment

جراح بینی خوب

جراح بینی : افراد جراحی بینی را با هدف بهتر شدن وضعیت ظاهری خود انجام داده و بدیهی است که انتظار دستیابی به بهترین نتایج را از آن دارند دقیقاً به همین دلیل هم هست که هزینه و زمان تقریباً زیادی را برای انجام آن صرف می نمایند. ( جراح بینی کرج )

یکی از عوامل بسیار موثر در نتیجه جراحی، جراح و میزان تجربه و مهارت او می باشد. به همین دلیل قبل از جراحی باید زمان لازم و دقت کافی را برای انتخاب بهترین جراح بینی در کرج یا هر شهری که در آن سکونت دارید صرف نمایید.

برای اینکه بهترین عملکرد را در انتخاب جراح بینی خود داشته باشید لازم است تا از ویژگی های بهترین جراحان بینی آگاه باشد. در ادامه به تعدادی از مهم ترین و بارز ترین ویژگی های جراحان بینی خوب اشاره کرده ایم.
ویژگی های جراحان بینی خوب چیست؟
همه جراحان بینی خوب و حاذق دارای ویژگی های ذیل هستند:

با وجدان بودن :
از جمله بارزترین خصیصه های یک جراح بینی خوب می توان به با وجدان بودن او اشاره کرد. جراحی که از وجدان کاری بالا برخوردار باشد مطلوب بودن نتیجه جراحی بینی برای فرد، به دنبال نداشتن عوارض و مشکلات خاص برای او را اولویت قرار داده و تنها به منافع مالی خود فکر نمی کند.

او اگر اطمینان داشته باشد که جراحی بینی برای فرد با نتایج رضایت بخش همراه نبوده و این امکان وجود داشته باشد که بنا به دلایلی همچون ابتلای فرد به بیماری های خاص روند جراحی با مشکل مواجه شده یا بعدها در او مشکلی بروز نماید از جراحی بینی فرد سرباز زده و او را از عمل کردن بینی منصرف خواهد کرد.
صرف زمان کافی برای بیمار :
یک جراح بینی باتجربه کاملاً بر این موضوع واقف می باشد که نتیجه جراحی در صورتی مورد رضایت فرد واقع خواهد شد که به سلیقه او نزدیک بوده و بتواند انتظارات او را برآورده کند. از همین رو زمان لازم را برای صحبت با بیمار در رابطه با انتظاراتش صرف می کند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که همه انتظارات بیماران از جراحی را به دلیل ویژگی های بینی آن ها نمی توان برآورده کرد. به طور مثال فردی با بینی گوشتی باید بداند که ضعیف بودن ساختار و ضخیم بودن پوست بینی اش به جراح اجازه جراحی بینی به فرم فانتزی را نمی دهد و نباید چنین انتظاری از جراح بینی خود داشته باشد.

تجویز آزمایش ها و عکسبرداری های لازم:
برای اینکه ایرادات بینی به خوبی شناسایی شده، تناسب بینی به درستی مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت پزشک بتواند به بهترین نحو ممکن فرم بینی را انتخاب و ایرادات آن را رفع کند باید عکس هایی از زوایای مختلف از بینی و صورت انجام شود.

همچنین همانطور که در فوق گفتیم لازمه بی خطر صورت گرفتن جراحی و بی عارضه بودن آن برای بیمار این است که او به بیماری های روحی و جسمی مزمن مبتلا نباشد. از همین رو پزشک پیش از جراحی سوالات لازم در این زمینه را از بیمار پرسیده و آزمایشاتی را برای اطمینان از سلامتی وی برایش تجویز می نماید.
داشتن قدرت تصور بالا، آشنایی با اصول زیبایی شناسی و ریاضی :
یک پزشک خوب باید کاملاً بر اصول ریاضی آشنا باشد بدین ترتیب می تواند به خوبی نسبت میان اجزا و تناسب بینی با سایر اجزای صورت را مورد بررسی قرار دهد و با تسلطی که بر اصول زیبایی شناسی و همچنین قدرت تصور بالایی که دارد قادر خواهد بود بهترین فرم بینی که بیشترین تناسب با صورت تان دارد را برای تان انتخاب نماید.

داشتن کارنامه کاری موفق :
یکی از مواردی که حتماً باید هنگام انتخاب جراح بینی به آن دقت کنید، سوابق کاری او می باشد. با تحقیقات لازم مطمئن شوید که خبری از مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی در کارنامه جراح بینی تان نباشد و غیره.

صبور بودن و داشتن برخورد خوب با بیماران :
پزشک باید نگرانی ها و استرس های بیمار قبل از جراحی را درک نماید، با صبوری به سوالات او پاسخ داده و با برخورد خوبی که با بیمار دارد بین خودش و فرد احساس صمیمت ایجاد نموده و با این کار از میزان نگرانی، استرس و تنش های او کم کند.
او همچنین باید توضیحات لازم در رابطه با اقدامات قبل و بعد از جراحی را به طور کامل برای بیمار توضیح داده و بعد از جراحی مسئولیت پذیر باشد. بعضاً با جراحانی مواجه می شویم که پیش از جراحی برخورد خوبی با بیماران خود داشته ولی بعد از جراحی آن ها را نادیده گرفته و زمان کافی را برای معاینه و پاسخ به سوالات آن ها صرف نمی کنند.

دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت :
در ایران تنها سه دسته متخصص که شامل متخصصین گوش و حلق و بینی، متخصصین فک و صورت و فوق تخصص های جراحی پلاستیک و ترمیمی قادر به انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

متاسفانه در برخی موارد با پزشکانی مواجه می شویم که دارای مهارت کافی نبوده و با دادن پورسانت، تکنسین ها را برای جراحی زیبایی در خدمت می گیرند. چنانچه عارضه ای برای بیمار ایجاد شود نه پزشک و نه تکنسین قادر به رفع و درمان مشکل مورد نظر نخواهند بود.