07 مارس 2021
مارس 7, 2021

جراحی زیبایی پستان

0 Comment

جراحی زیبایی پستان

جراحی زیبایی پستان ، امکان بهبود فرم و ظاهر سینه ها را برای خانم هایی که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی هستند ؛ محقق نموده و با بزرگ کردن سینه از طریق کاشت پروتز ، کوچک کردن سینه یا لیفت سینه ؛ افزون بر تأثیرات مثبتی که بر ظاهر آن ها دارد ، نقش بسزایی در بازیابی اعتماد به نفس آنان نیز ایفاء می کند. ( پروتز سینه در اصفهان )

ضمنا ناگفته نماند که با جراحی زیبایی سینه ، می توان به ترمیم سینه از دست رفته در بانوانی که به دلایلی اعم از سرطان سینه و برخی بیماری ها با فقدان بافت سینه مواجه شده اند ؛ نیز پرداخته و به این ترتیب با بازسازی سینه به بازیابی اعتماد به نفس آنان کمک شایانی نمود.

همچنین لازم به ذکر است که اعمال جراحی زیبایی سینه علاوه بر خانم ها ، بر روی آقایان نیز قابل انجام است ؛ تا جایی که با انجام جراحی ژنیکوماستی می توان اختلال بزرگی سینه مردان که اصطلاحا به ژنیکوماستی موسوم است را نیز درمان نمود.
انواع روش های جراحی زیبایی پستان

به طور کلی در صورتی که از اندازه یا فرم سینه های خود راضی نبوده یا به خاطر بیماری خاصی یک یا هر دو سینه خود را از دست داده اید ؛ می توانید با انجام جراحی زیبایی سینه ، به رفع این مشکلات پرداخته و به اهداف و خواسته های خود نائل آیید.

در ادامه انواع جراحی زیبایی پستان را معرفی نموده و توضیحاتی مختصر در خصوص هر یک اراده نموده ایم.

جراحی زیبایی پستان
جراحی کوچک کردن سینه

گاها برخی خانم ها با مشکل بزرگ بودن بیش از حد سینه ها مواجه هستند و این اتفاق علاوه بر مشکلات جسمی که برای آن ها به دنبال دارد ؛ سبب کاهش اعتماد به نفس و خجالت از حضور در برخی تعاملات اجتماعی نیز می گردد.

از این رو این دسته از بانوان ، همواره به دنبال راهکاری موثر جهت اصلاح سایز سینه های خود و دستیابی به سینه هایی با اندازه نرمال می باشند.

جراحی کوچک کردن سینه یا در واقع عمل ماموپلاستی کاهشی ، نوعی عمل جراحی زیبایی پستان است که به کمک آن می توان از سایز سینه ها کاسته و به سینه هایی با سایز دلخواه دست یافته و همچنین به درمان مشکلات ناشی از بزرگی سینه ها پرداخت.
جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز

از جمله رایج ترین و محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی پستان در بین خانم ها ، می توان به جراحی پروتز سینه اشاره نمود.

در این عمل جراحی ، پروتزی از جنس سیلیکون یا سالین در سینه ها تعبیه می گردد. ( پروتزهای سالینی امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند )

لازم به ذکر است که در عمل جراحی پروتز سینه ؛ گزینه های بسیاری در ماحصل جراحی دخیل هستند و به طور کلی پروتز مورد نظر ، با توجه به شرایط و نیاز بیمار و صلاحدید پزشک انتخاب شده و کارگذاری می شود.

جراحی زیبایی پستان
جراحی لیفت یا بالا کشیدن سینه

در جراحی لیفت سینه یا اصطلاحا ماستوپکسی ، افتادگی و شل شدگی سینه ها مرتفع می گردد. در این عمل جراحی ؛ جراح از طریق حذف بافت و پوست اضافی سینه ها ، فرم سینه ها را اصلاح و بهبود بخشیده و بدین ترتیب با بالا کشیدن سینه ها ، ظاهری جوان تر و زیباتر برای فرد زیباجو به ارمغان می آورد.
جراحی بازسازی و ترمیم سینه

قاعدتا افراد در پی جراحی ماستکتومی که به منظور برداشت بافت سینه انجام می پذیرد ، دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند. با جراحی ترمیم سینه که در حقیقت نوعی جراحی زیبایی پستان می باشد ، می توان مجددا حس خوشایندی نسبت به فرم سینه ها برای خانم ها ایجاد کرده و اعتماد به نفس آن ها را بازگرداند.
جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان

مقصود از ژنیکوماستی ، بزرگ شدن بیش از حد سینه آقایان می باشد که می تواند در هر رده سنی بروز نماید. در مواردی که از طریق رژیم درمانی یا دارودرمانی نتوان این اختلال را برطرف نمود ؛ جراحی ژنیکوماستی درخواست خواهد شد.

در این عمل جراحی ؛ نسوج و چربی های اضافی سینه با مکش از طریق لیپوساکشن ، تخلیه شده و سایز سینه ها اصلاح می شود.